Dziś jest środa, 28.10.2020, imieniny Szymona, Tadeusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Z wizytą w Tulczynie

Z wizytą w Tulczynie

Z wizytą w Tulczynie

W dniach 20-23 września 2019 roku delegacja gminy Malanów na zaproszenie burmistrza miasta Tulczyn, Walerija Wiesnianego, miała zaszczyt i przyjemność gościć u naszych ukraińskich przyjaciół. Gminę Malanów reprezentowali w Tulczynie: Wójt Gminy - Ireneusz Augustyniak, Przewodniczący Rady Gminy - Karol Płóciennik, Ksiądz Prałat Stanisław Płaszczyk, Prezes Zarządu OG ZOSP RP w Malanowie – druh Piotr Stawicki, Radny Gminy Malanów - Kamil Strzelczyk oraz zaprzyjaźniony z mieszkańcami Tulczyna lokalny przedsiębiorca, Andrzej Sobczak. Nasza delegacja wspólnie z władzami i mieszkańcami miasta uczestniczyła w uroczystościach związanych z obchodami 412. rocznicy powstania miasta Tulczyn.

Wizyta ta była okazją do wielu spotkań i rozmów, podczas których podsumowano dotychczasową, wieloletnią współpracę pomiędzy gminą Malanów a miastem Tulczyn. Przy tej okazji strony złożyły wzajemne deklaracje o kontynuowaniu współpracy na tle wspierania działań kulturalnych, sportowych i gospodarczych, współpracy między szkołami i samorządami, na wzajemnym poznawaniu kultury i historii, popularyzacji informacji o mieście Tulczyn i gminie Malanów, a także wymianie informacji na temat pożarnictwa i działalności Ochotniczych Straży Pożarnych. W czasie pobytu w Tulczynie, nasza delegacja zwiedziła miasto, zabytki (m. in. Pałac Potockich), muzeum, dom kultury, kościoły, cerkwie oraz miejsca związane z życiem i działalnością wielu sławnych osób. Wizyta była też okazją do złożenia kwiatów na grobach znanych Polaków, m.in. polskiego poety Stanisława Trembeckiego, którego ciało spoczywa na tamtejszym cmentarzu. Reprezentanci naszej gminy gościli również w parafii księdza Piotra Furmana, który przy wsparciu parafii Malanów odbudowuje zabytkowy kościół św. Stanisława w Tulczynie. W niedzielę odbyła się tam msza święta pod przewodnictwem księdza prałata Stanisława Płaszczyka, z udziałem polskiej delegacji.

W niedzielę delegacja naszej gminy była również na ulicy Malanowskiej w Tulczynie oraz zwiedziła Szkołę Podstawową w Hannopolu. Dużą atrakcją drugiego dnia obchodów święta miasta Tulczyn były zawody rejonu winnickiego w MMA, organizowane przez Klub Sportowy MMA „Gepard” w Tulczynie.

Ostatniego dnia wizyty odbyło się zwiedzanie siedziby urzędu gminy oraz powiatu Tulczyn. Reprezentanci naszej gminy uczestniczyli również w spotkaniu ze społecznością Szkoły Podstawowej nr 1 w Tulczynie, której uczniowie uczestniczą od 12 lat w wymianie młodzieży z Gimnazjum w Malanowie, a obecnie z naszą Szkoła Podstawową.

Po czterech dniach pełnych wrażeń delegacja naszej gminy wróciła szczęśliwie do Malanowa.

Galeria Zdjęć

IA


Pozostałe aktualności