Dziś jest wtorek, 07.02.2023, imieniny Romualda, Ryszarda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Trwa montaż paneli fotowoltaicznych

Trwa montaż paneli fotowoltaicznych

fotowoltaika

Trwają prace związane z montażem ekologicznych ogniw fotowoltaicznych w ramach projektu pn. „Energia ze źródeł odnawialnych dla mieszkańców Gminy Malanów”

Zadanie realizuje wyłoniona w drodze przetargu firma JSB Construction PPHU Jolanta Sekuła z m. Banino, która zakupi oraz zamontuje kompletne instalacje fotowoltaiczne.

Nowo powstające instalacje to efekt dofinansowania jaki malanowski samorząd otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, poddziałanie 3.1.1 Wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł energii (wartość dofinansowania zgodnie z umową: 4.599.730,80 zł)

Do tej pory w ramach realizowanego przez Gminę Malanów zadania zamontowano ponad 120 instalacji, docelowo powstanie aż 313 instalacji o łącznej mocy 1288,45 KWp .

Instalacja Fotowoltaiczna to nie tylko realne korzyści finansowe, to przede wszystkim korzyść dla środowiska. Według Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami średni wskaźnik emisji podczas produkcji energii z wykorzystaniem źródeł kopalnych wynosi 812 kg CO2/MWh. Tym samym produkując 1000 kWh energii ze słońca rocznie oszczędzamy 812 kg emisji CO2.

Jak wynika z informacji ONZ i Światowej Organizacji Zdrowia, Polska znajduje się w europejskim ogonie pod względem jakości powietrza, a smog przyczynia się co roku do przedwczesnej śmierci ponad 50 tys. Polaków. Tak więc wykorzystując odnawialne źródła energii wpływamy na poprawę jakości powietrza w naszej gminie.

DM


Pozostałe aktualności