Dziś jest środa, 28.10.2020, imieniny Szymona, Tadeusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » „Gmina Malanów – bezpieczniej na drodze”

„Gmina Malanów – bezpieczniej na drodze”

„Gmina Malanów – bezpieczniej na drodze”

Od września br. Gmina Malanów realizuje projekt pn. „Gmina Malanów – bezpieczniej na drodze”. Planowany czas zakończenia projektu to grudzień 2019. Projekt został wyłoniony w drodze konkursu w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. Wartość przedsięwzięcia: 15 781,00 zł, w tym wysokość dofinansowania: 12 488,00 zł, wkład własny: 3 293,00 zł.

W ramach projektu będą realizowane akcje mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach publicznych na terenie Gminy Malanów.

            Akcja „Widziałeś? Reaguj, pamiętaj!” zostanie przeprowadzana poprzez rozmieszczenie przy drogach mobilnych bilbordów informacyjno – ostrzegawczych o tematyce dotyczącej zapobiegania niebezpiecznym zdarzeniom na drodze. Termin realizacji przypada na październik/listopad 2019.

Kolejna akcja „Słyszałeś? Reaguj, pamiętaj! to 2 spotkania informacyjne dot. przyczyn, skutków wypadków drogowych oraz informacji jak im zapobiegać. Termin realizacji przypada na październik/listopad 2019.

Pierwsze spotkanie dedykowane będzie młodszym uczestnikom ruchu drogowego, a mianowicie dzieciom i młodzieży Szkoły Podstawowej w Malanowie. Druhowie OSP oraz ratownicy medyczni i przedstawiciel policji przedstawią prezentację na temat potencjalnych zagrożeń na drodze (skutki, przyczyn oraz usuwanie i zapobieganie). W trakcie spotkania zostaną przeprowadzone Quizy wiedzowe, pokaz akcji ratowniczej, rozpropagowane ulotki informacyjne itp. W trakcie spotkania uczestnicy/dzieci otrzymają odblaski.  

Drugie spotkanie w podobnej formie dedykowane będzie pełnoletnim mieszkańcom Gminy Malanów. Spotkanie odbędzie się w Świetlicy Wiejskiej w Malanowie.

Mamy nadzieje, że przeprowadzanie powyższych akcji przyniesie zamierzony skutek, a mianowicie wyeliminuje niebezpieczne zachowania na drodze i w efekcie poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w naszej gminie.

KP

 


Pozostałe aktualności