Dziś jest wtorek, 16.07.2019, imieniny Mariki, Benity
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Zespół Tradycja z Nagrodą Wójta Gminy Malanów

Zespół Tradycja z Nagrodą Wójta Gminy Malanów

Zespół Tradycja z Nagrodą Wójta Gminy Malanów

W środę 11 lipca 2018 r. w Urzędzie Gminy w Malanowie zagościł zespół "Tradycja" z Malanowa. Ostatnie znakomite sukcesy odniesione zarówno na scenie lokalnej jak i ponadregionalnej sprawiły, że Wójt Gminy Malanów wraz z Przewodniczącym Rady Gminy postanowili uhonorować naszych lokalnych artystów, przyznając im Nagrodę za działania, które przyczyniły się do promocji Gminy podczas wydarzeń o randze ogólnopolskiej.

Podczas spotkania, które przebiegło w miłej i podniosłej atmosferze, padło wiele ciepłych słów pod adresem wyróżnionych. Nie zabrakło również anegdot i barwnych historii z dotychczasowej działalności zespołu.

Zespół "Tradycja" istnieje od 2005 r. Został reaktywowany z zespołu "Malanowianie", który istniał od lat 70-tych ubiegłego wieku.

Podstawę repertuaru stanowią piosenki ludowe znad Prosny, „przeboje lat 60-tych i 70-tych” oraz znane piosenki europejskie. Zespół odnosi sukcesy na licznych przeglądach i konkursach. Zgodnie ze swoją nazwą pielęgnuje tradycje i obyczaje ludowe naszego regionu poprzez udział w różnego rodzaju imprezach.

DM


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności