Dziś jest piątek, 26.04.2019, imieniny Marzeny, Klaudiusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Z mieszkańcami o programie "Czyste powietrze"

Z mieszkańcami o programie "Czyste powietrze"

Z mieszkańcami o programie "Czyste powietrze"

W dniu 19 października br. w świetlicy wiejskiej w Malanowie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu dotyczące programu „Czyste Powietrze”. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

W ramach tego programu WFOŚiGW w Poznaniu udziela dotacji i pożyczek m. in. na:

  • Wymianę starych pieców i kotłów na paliwa stałe oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła spełniających wymagania programu, a więc piece „klasy 5” bez rusztu awaryjnego;
  • Docieplenie budynku;
  • Wymianę stolarki okiennej i drzwiowej;
  • Montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej;
  • Instalacje odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznych);
  • Montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Maksymalny możliwy koszt dotacji to 53 tyś. zł. Jeżeli koszty inwestycji przekroczą wspomnianą kwotę, dodatkowe koszty WFOŚiGW może dofinansować w formie pożyczki. Minimalny koszt projektu to 7 tyś. zł. Wysokość dofinansowania uzależniona jest od kwoty miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym i wynosi nawet do 90% kosztów kwalifikowanych.

Wnioski można składać jedynie w wersji elektronicznej za pomocą portalu beneficjenta: https://portalbeneficjenta.wfosgw.poznan.pl/. Wnioski muszą być opatrzone podpisem kwalifikowanym, a w przypadku braku takiego podpisu, do przesłanej wersji elektronicznej konieczne jest dosłanie bądź dostarczenie do siedziby WFOŚiGW w Poznaniu wydrukowanej z portalu wersji papierowej.

Nabór wniosków trwa w systemie ciągłym, czyli są one oceniane na bieżąco.

Szczegóły dotyczące programu, warunków naboru wniosków oraz  dane teleadresowe WFOŚiGW znajdziecie Państwo pod zamieszczonymi linkami:

http://www.wfosgw.poznan.pl/program-priorytetowy-czyste-powietrze/

http://www.wfosgw.poznan.pl/program-priorytetowy-czyste-powietrze/12-prezentacja-czyste-powietrze-wersja-ostateczna_woj-wielkopolskie_poznaa/

 W załączeniu prezentacja ze spotkania.

Łukasz Kurek


Galeria zdjęć


Pliki do pobrania


Pozostałe aktualności