Dziś jest sobota, 23.02.2019, imieniny Damiana, Romany
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » XIV Dni Malanowa – było głośno, było radośnie…

XIV Dni Malanowa – było głośno, było radośnie…

XIV Dni Malanowa – było głośno, było radośnie…

Tłumy mieszkańców, morze atrakcji, słoneczna pogoda oraz popisy lokalnych artystów, którzy zabrali wszystkich w taneczną i muzyczną podróż, a na deser gwiazdy sobotniego i niedzielnego wieczoru czyli Stefano Terrazzino oraz zespół Piersi. Tak w skrócie można opisać XIV Dni Malanowa – imprezę, która przeszła już do historii, ale mamy nadzieję że na długo pozostanie w pamięci.

A wszystko rozpoczęło się w sobotnie popołudnie 27 maja, kiedy to wójt Sławomir Prentczyński dokonał oficjalnego otwarcia tegorocznej imprezy.

Tradycyjnie podczas obchodów Dni Malanowa dokonano podsumowania rozgrywek Gminnej Ligi Piłki Nożnej. Tegorocznym zwycięzcą GLPN zostało po raz pierwszy w swej historii - Tornado Targówka. Nagrody i puchary drużynom i zawodnikom wręczyli Wójt Gminy Malanów oraz Dyrektor OSIR-u Łukasz Jasiak.

Część artystyczną zapoczątkowały dzieci ze SP w Malanowie - przygotowane przez p. Katarzynę Tomczyk i p. Ewę Stelmaszak oraz ze SP w Dziadowicach – pod kierunkiem opiekunek: p. Małgorzaty Karolak, p. Marceliny Włodarczyk, p. Zofii Kruszczyńskiej i p. Doroty Stefaniak. Na scenie zaprezentowały się również zespoły działające przy Centrum Kulturyi Bibliotece Publicznej w Malanowie tj. Kokardki pod przewodnictwem p. Marty Tomczyk-Groblica oraz młodzieżowy zespół Akord występujący w składzie Karolina Koralewska, Kinga Augustyniak, Szymon Tomaszak, Jakub Białas oraz Dawid Różycki – instruktor. Swoje zdolności wokalno-taneczne zaprezentowali uczniowie malanowskiego gimnazjum przygotowani przez p. Katarzynę Tomczyk. Malanowskiej publiczności zaprezentował się również działający od 1999 r. zespół „Jarzębinki” który zaśpiewał kilka piosenek ludowych.

Po takiej muzycznej uczcie przyszedł czas na gwiazdę wieczoru – Stefano Terrazzino – włoskiego tancerza, piosenkarza i aktora. Artysta przypomniał największe włoskie przeboje,  a niektóre zaśpiewał przy udziale malanowskiej publiczności. Poza śpiewaniem nie zabrakło również tańca. Stefano Terrazinno zaprezentował swoje mistrzowskie zdolności taneczne.

Sobotni wieczór zdawał się nie kończyć, bowiem po koncertach na wszystkich czekała dyskoteka i każdy mógł sprawdzić swoje taneczne umiejętności na „trawiastym” parkiecie.

Niedzielne obchody Dni Malanowa zostały poprzedzone mszą św. którą w intencji mieszkańców gminy odprawił o godz. 12.00 ks. Prałat Stanisław Płaszczyk. Rozrywkowa część imprezy rozpoczęła się o godz. 16.00 kiedy to sceną zawładnęły dzieci z Gminnego Przedszkola w Malanowie, a dokładnie z grupy VII pod kierunkiem p. Alicji Dembińskiej. Nie mogło zabraknąć również uczniów ze SP w Miłaczewie oraz grup tanecznych – uczęszczających na zajęcia do CKiBP w Malanowie – pod przewodnictwem p. Karoliny Secler-Szczepaniak. Młodzi artyści doskonale poradzili sobie na profesjonalnej scenie, za co otrzymali gromkie brawa od zasiadającej publiczności.

Tradycyjnie swój dorobek artystyczny zaprezentował – istniejący od 2005 r. – zespół „Tradycja”. Po scenicznych występach artystycznych na murawie boiska piłkarskiego swoje umiejętności i chart ducha pokazali karatecy z Wielkopolskiego Klubu Kyokushin Karate w Malanowie.

Przedsmakiem zbliżającego się koncertu był występ folkowego zespołu „Góralska Hora”. Kapela zaprezentowała muzykę wprost z polskich i słowackich gór.

Podobnie jak w roku poprzednim podczas Dni Malanowa Automobil Klub Turek zaprosił na wystawę klasycznych i zarazem kultowych samochodów i motocykli. Do obejrzenia były między innymi takie klasyki jak: VW Garbus, Fiat 126p z przyczepką Niewiadów, Syrena 104, Gaz 69, WFM, Junak i wiele innych.  Tegoroczną nowością była zorganizowana przez Stowarzyszenie "Pomocna Dłoń" loteria fantowa.

Organizatorzy nie zapomnieli także o zbliżającym się Dniu Dziecka. Profesjonalni animatorzy na scenie jak i poza nią organizowali najmłodszym zabawę. Ponadto wszystkie dzieci mogły skorzystać z darmowych atrakcji w wesołym miasteczku. Oczywiście były one dopasowane do wieku: na najmłodszych czekał figloland, na nieco starszych dmuchana zjeżdżalnia a na młodzież autodrom.

W blasku zachodzącego nad Malanowem słońca na scenę wkroczyła gwiazda tegorocznych XIV Dni Malanowa – zespół Piersi. Charyzmatyczni muzycy nie tylko zaśpiewali, ale i rozbawili nietuzinkowym poczuciem humoru zgromadzoną publiczność. Artyści wykonali przeboje znane doskonale zarówno starszemu jak i młodemu pokoleniu. Nie zabrakło utworów z czasów kiedy liderem zespołu był Paweł Kukiz tj. „Całuj mnie”, „Będziemy piwo pić”, „O Hela”’ „Zośka”, „Chodź tu miła”. Zespół powitał i pożegnał się z malanowską publicznością doskonale wszystkim znanym utworem „Bałkanica”.    

Zwieńczeniem XIV Dni Malanowa był, jak podczas wszystkich imprez, bardzo efektowny pokaz sztucznych ogni, który rozświetlił niebo nad Malanowem.

Organizatorzy XIV Dni Malanowa: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Malanowie oraz Urząd Gminy w Malanowie serdecznie dziękują wszystkim osobom, które włączyły się  w organizację tegorocznej imprezy. W szczególności podziękowania kierowane są pod adresem: dyrekcji i pracowników Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Malanowie, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Malanowie, Środowiskowego Domu Samopomocy  w Miłaczewie, zawodnikom Wielkopolskiego Klubu Kyokushin Karate w Malanowie, niezastąpionego p. Stanisława Woźniaka oraz lokalnych artystów i ich opiekunów. Dziękujemy policji i straży pożarnej za zapewnienie bezpieczeństwa naszym mieszkańcom i ich gościom, a w szczególności sponsorom, którzy swoim wkładem finansowym i rzeczowym z roku na rok  podnoszą rangę i atrakcyjność tej imprezy.

Dziękujemy

DM

 

Galeria - sobota

Galeria - niedziela


Pozostałe aktualności