Dziś jest wtorek, 16.07.2019, imieniny Mariki, Benity
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Wakacyjna sesja Rady Gminy

Wakacyjna sesja Rady Gminy

Wakacyjna sesja Rady Gminy

 

W czwartek 2 sierpnia br. malanowscy radni w komplecie spotkali się na obradach XXXVIII sesji Rady Gminy Malanów. Porządek obrad obejmował wiele projektów uchwał, które w większości zostały przyjęte jednogłośnie.

Radni zdecydowali m.in. o udzieleniu dwóch dotacji celowych Powiatowi Tureckiemu. W pierwszym przypadku kwotą 5 000,00 zł zostanie wsparta budowa chodnika w m. Dziadowice przy drodze powiatowej. Druga dotacja w kwocie 39.000,00 zł zostanie przeznaczona na realizację zadania pn: „Remont drogi powiatowej nr 4487P w m. Malanów poprzez wzmocnienie istniejącej nawierzchni masą bitumiczno mineralną”. Chodzi dokładniej o ul. Łąkową w Malanowie. Radni zdecydowali również o przyznaniu pomocy rzeczowej Województwu Wielkopolskiemu. Zabezpieczona na ten cel w budżecie kwota 30.000,00 zł pozwoli na przygotowanie i przekazanie dokumentacji dot. budowy kolektora deszczowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 470.

Podczas sesji radni podjęli również uchwałę w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie Gminy Malanów oraz zasad usytuowania na terenie Gminy Malanów miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

W projekcie określono maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż alkoholu w liczbie 66 w tym:

  • 22 szt. zezwoleń na sprzedaż do 4,5% zawartości alkoholu oraz na piwo przeznaczonych do spożycia (w miejscu sprzedaży – 7 szt., poza miejscem – 15 szt.)
  • 22 szt. zezwoleń na sprzedaż od 4,5% do 18% zawartości alkoholu (z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia (w miejscu sprzedaży – 7 szt., poza miejscem  – 15 szt.)
  • 22 szt. zezwoleń na sprzedaż zawierających powyżej 18% alkoholu przeznaczonych do spożycia (na miejscu sprzedaży – 7 szt., poza miejscem – 15 szt.).

Określono również, że sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych nie może się odbywać w odległości mniejszej niż 40 metrów od przedszkoli i szkół podstawowych.

DM

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności