Dziś jest środa, 19.02.2020, imieniny Arnolda, Konrada
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Wakacyjna sesja Rady Gminy Malanów

Wakacyjna sesja Rady Gminy Malanów

Wakacyjna sesja Rady Gminy Malanów

W czwartek 11 lipca br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Malanów odbyło się IX posiedzenie Rady Gminy Malanów. Zgodnie z przegłosowanym porządkiem obrad, radni wysłuchali informacji o pracy Wójta w okresie międzysesyjnym oraz rozpatrzyli trzy projekty uchwał.

Malanowscy radni jednogłośnie przyjęli uchwałę ws. zapewnienia dowozu dzieciom uczęszczającym do szkół oraz przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Malanów, wobec których Gmina Malanów nie ma ustawowego obowiązku zapewnienia bezpłatnego transportu i opieki. Ww. uchwała w sposób formalny określa możliwości zorganizowania bezpłatnego transportu i opieki uczniom również w przypadkach, w których Gmina nie ma takiego obowiązku.

W dalszej części czwartkowej sesji radni przyjęli uchwałę ws. zmian w budżecie gminy na 2019 rok oraz uchwałę ws. zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Malanów na lata 2019-2032. Wprowadzone poprawki są m.in wynikiem przyznania Gminie Malanów dotacji na realizację Programu „Dobry Start” oraz Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej”. Radni zabezpieczyli również środki na realizację działań o charakterze inwestycyjnym m.in. na Budowę świetlicy w Celestynach. Warto wspomnieć, że ta inwestycja uzyskała dotację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w kwocie 388.833,00 zł.

DM


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności