Dziś jest poniedziałek, 21.01.2019, imieniny Agnieszki, Jarosławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Ranking Samorządów zaangażowanych w kulturę

Ranking Samorządów zaangażowanych w kulturę

Ranking Samorządów zaangażowanych w kulturę

Narodowe Centrum Kultury opublikowało Ranking Samorządów zaangażowanych w kulturę. Opracowany on został dla dwunastu kategorii gmin, wyróżnionych ze względu na kryterium typu gminy (wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie, miasta na prawach powiatu) oraz kryterium zamożności (mała, średnia, duża). Wśród gmin wiejskich zamożnych na 143 pozycji uplasowała się Gmina Malanów. Warto zauważyć, że jest to 3 wynik w powiecie w tej kategorii.

Ranking oparto o dane GUS-u i Ministerstwa Finansów za lata 2015-2016. Do ustalenia rankingu brano pod uwagę takie dane jak: wydatki na kulturę na mieszkańca, udział kultury w budżecie oraz działalność i uczestnictwo w kulturze czyli m.in. uczestnicy imprez artystyczno - rozrywkowych na 1000 mieszkańców, czytelnicy bibliotek publicznych, wypożyczenia księgozbioru na 1 czytelnika w woluminach.

Pani Dyrektor Małgorzacie Przygońskiej oraz wszystkim pracownikom Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Malanowie gratulujemy i dziękujemy za krzewienie i rozwój tradycji kulturalnej oraz czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i osób starszych oraz za rozwijanie zainteresowań artystycznych młodego pokolenia.

DM


Pozostałe aktualności