Dziś jest niedziela, 24.03.2019, imieniny Gabriela, Marka
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Poznaj swojego dzielnicowego

Poznaj swojego dzielnicowego

Poznaj swojego dzielnicowego

Zapewne każdy z nas doskonale zna numer alarmowy Policji – 997, jednak już nie wszyscy wiedzą kto jest dzielnicowym w danym rejonie, nie wspominając już o danych kontaktowych do niego.

Dzielnicowy to Policjant, który utrzymuje kontakt z mieszkańcami swojego rejonu, rozpoznaje ich potrzeby i oczekiwania w kwestiach związanych z bezpieczeństwem zarówno tym indywidualnym jak i publicznym. Od 2016 r. Policja prowadzi program „Dzielnicowy bliżej nas”. Głównym założeniem tego działania jest szerokie otwarcie na problemy społeczności lokalnej, uspołecznienie działań Policji oraz zbudowanie zaufania pomiędzy Policją a obywatelami. W ramach programu stworzona została również bezpłatna aplikacja „Moja Komenda”. Aplikacja, po jej zainstalowaniu, może pracować w trybie offline, jednak jej pełne funkcjonalności są widoczne przy zapewnieniu dostępu do sieci Internet.

Baza danych zawiera informacje o wszystkich obiektach policyjnych dostępnych dla interesantów, a także dane kontaktowe ponad 8 tysięcy dzielnicowych z terenu kraju.

Dzielnicowi nie pełnią służby całodobowo. W sytuacjach nagłych lub zagrażających bezpośrednio życiu i zdrowiu należy korzystać z numerów alarmowych 997 lub 112

Dzielnicowy Gminy Malanów

asp.sztab. Krzysztof Aleksanderek

nr tel. 63-289-82-44    telefon komórkowy  786-936-539

e-mail: dzielnicowy.malanow1@po.policja.gov.pl

 

źródło: www.turek.policja.gov.pl / www.policja.pl

DM


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności