Dziś jest wtorek, 16.07.2019, imieniny Mariki, Benity
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Polsko-Ukraińska wymiana młodzieży – to już 12 lat

Polsko-Ukraińska wymiana młodzieży – to już 12 lat

Polsko-Ukraińska wymiana młodzieży – to już 12 lat

3 listopada br. do naszej gminy przyjechała 23 osobowa grupa uczniów z Ukrainy, w ramach polsko-ukraińskiej wymiany młodzieży. W poniedziałek 5 listopada br. młodzież odwiedziła Urząd Gminy w Malanowie i spotkała się z Wójtem Gminy – p. Sławomirem Prentczyńskim. Wójt przekazał młodzieży ukraińskiej najważniejsze informacje związane z naszą gminą. Życzył zgromadzonym w sali konferencyjnej miłego pobytu, wyraził również nadzieję, że to ostatni raz kiedy wymiana ma charakter jednostronny i już wkrótce również polscy uczniowie będą mogli odwiedzić swoich ukraińskich kolegów na ich ziemi. Jak podkreślił Wójt na tym polega sens wymiany, aby wzajemnie poznawać kulturę, tradycję, język i historię swoich krajów. Podczas spotkania wspominano poprzednie wymiany. Na koniec nasi młodzi przyjaciele zza wschodniej granicy otrzymali drobne upominki. Podsumowaniem spotkania było pamiątkowe zdjęcie.

Ukraińska młodzież pozostanie w naszej gminie do 12 listopada br. W tym czasie będą mieli okazje odwiedzić m.in. Łódź i Wrocław. Wymiana realizowana jest przez Stowarzyszenie Nadzieja w Malanowie, a środki finansowe na ten cel pochodzą z Narodowego Centrum Kultury.

DM


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności