Dziś jest sobota, 07.12.2019, imieniny Marcina, Ambrożego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Plebiscyt na Najpopularniejszego Sołtysa Wielkopolski Wschodniej - Głosujemy

Plebiscyt na Najpopularniejszego Sołtysa Wielkopolski Wschodniej - Głosujemy

Plebiscyt na Najpopularniejszego Sołtysa Wielkopolski Wschodniej - Głosujemy

Trwa Plebiscyt Przeglądu Konińskiego na Najpopularniejszego Sołtysa Wielkopolski Wschodniej. Głosować można zarówno za pomocą sms-ów jak i tradycyjnie za pomocą kuponów drukowanych na łamach tygodników "Echo Turku" i "Przegląd Koniński". W głosowaniu obowiązuje punktacja: 1 SMS – 1 punkt, 1 kupon – 2 punkty.

W tym roku głosowanie przebiega w jednym etapie. Do 2 sierpnia br, do godziny 24.00 można wysyłać
sms-y, a kupony można dostarczać tego dnia do godziny 16.00. Koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT. Wysyłamy je pod numer: 71051, a w treści wiadomości wpisujemy sołtys (numer kandydata).

Kandydatem z Gminy Malanów w tym plebiscycie jest Sołtys Sołectwa Rachowa p. Jerzy Frątczak.

Jerzy Frątczak pełni funkcję sołtysa nieprzerwanie od 1998 r.. Od 2006 r. sprawuje jednocześnie mandat radnego. Na inauguracyjnej sesji Rady Gminy Malanów kadencji 2018-2023 został wybrany Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Malanów, swoją postawą wzbudza szacunek i sympatię mieszkańców sołectwa, potrafi zorganizować niemal każde przedsięwzięcie, z entuzjazmem podchodzi do inicjatyw. Z łatwością jednoczy mieszkańców do wspólnego działania, czego najlepszym przykładem jest wybudowana, w całości w czynie społecznym, piękna przydrożna kapliczka.

Sołtys jest organizatorem, często też inicjatorem wielu wydarzeń kulturalnych i integracyjnych w Rachowej. Jerzy Frątczak jest liderem Nieformalnej Grupy, która działa przy świetlicy, aktywnie włącza się w realizację zadań mających na celu wspieranie rozwoju rodzinnej miejscowości a także Gminy Malanów. Dzięki zapałowi i pracy grupa ta zaczyna organizować imprezy kulturalne dla mieszkańców.

Pan Jerzy wraz z mieszkańcami swojego sołectwa angażuje się w działalność charytatywną , m.in. pomoc poszkodowanym przez żywioły, zbiórki żywności i odzieży, wspieranie ciężko chorych dzieci i ich rodziny, „Pogotowie Świętego Mikołaja”, współpraca ze Stowarzyszeniem „Nadzieja”, redystrybuującym żywność dla potrzebujących rodzin ze środków programu PEAD finansowanego przez UE.

Aby oddać głos na Pana Jerzego Frątczaka należy wysłać sms-a o treści
soltys.10 na numer 71051

Aktualne wyniki na stronie: https://www.przegladkoninski.pl/PL-H91/

DM


Pozostałe aktualności