Dziś jest poniedziałek, 21.01.2019, imieniny Agnieszki, Jarosławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Młodzież z Ukrainy z wizytą w urzędzie

Młodzież z Ukrainy z wizytą w urzędzie

Młodzież z Ukrainy z wizytą w urzędzie

W czwartek 9 listopada Urząd Gminy w Malanowie odwiedziła grupa ukraińskiej młodzieży. Była to już kolejna wizyta młodzieży z Tulczyna, która w dniach 5-13 listopada przebywała w naszej gminie w ramach polsko – ukraińskiej wymiany uczniów. Przy tej okazji warto przypomnieć że oba samorządy łączy partnerska umowa, zawarta w 2010 r.

W ramach wymiany, młodzież ma możliwość lepszego poznania kultury, historii i zwyczajów kraju swoich kolegów.

Tym razem Malanów odwiedziła grupa 17 uczniów oraz 3 opiekunów. W Sali posiedzeń Urzędu Gminy gości powitał Wójt Gminy – Sławomir Prentczyński wraz ze swoim zastępcą – Piotrem Cylsem. Wójt przybliżył uczestnikom spotkania informację o Malanowie, jego historii, działalności samorządu. Wizyta była okazją do porównania obyczajów panujących w obu krajach oraz do wzajemnej wymiany doświadczeń. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze, nie zabrakło wspomnień z dotychczasowej współpracy. Na koniec Wójt wraz z Zastępcą wręczyli uczestnikom spotkania drobne upominki, złożyli życzenia i zaprosili do ponownego odwiedzenia gminy.

Ukraińska młodzież na co dzień uczestniczyła w zajęciach lekcyjnych. Delegacja miała też okazję odwiedzić zamek w Gołuchowie oraz Kalisz i Łódź. Goście z Ukrainy wzięli również udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

DM


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności