Dziś jest środa, 19.02.2020, imieniny Arnolda, Konrada
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Malanów wśród liderów segregacji odpadów w Wielkopolsce

Malanów wśród liderów segregacji odpadów w Wielkopolsce

Malanów wśród liderów segregacji odpadów w Wielkopolsce

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące ilości posegregowanych odpadów oddawanych przez mieszkańców poszczególnych gmin. Na terenie województwa wielkopolskiego najlepiej segregują mieszkańcy Słupcy i Malanowa. Procentowy wskaźnik segregacji odpadów w naszej gminie wyniósł 63,1%.

Jak wyjaśnił GUS wskaźnik „Odpady komunalne zebrane selektywnie w relacji do ogółu odpadów komunalnych zebranych w ciągu roku" za 2018 r. stanowi procentowy udział  odpadów zebranych selektywnie z gospodarstw domowych oraz innych źródeł w całym strumieniu zebranych odpadów komunalnych, włączając w to odpady zmieszane. 

Z informacji GUS wynika, że w 2018 r. w Polsce zebrano selektywnie ponad 3,6 mln ton, co stanowiło 29% ogółu wytworzonych odpadów komunalnych.

 W 2018 r. w miastach zebrano selektywnie 106 kg na 1 mieszkańca, natomiast znacznie mniej tj. 76 kg na 1 mieszkańca na obszarach wiejskich.

Najlepiej w Polsce segregują odpady trzy gminy: miasto Sosnowiec, Rossosz i Konstantynów. Gminy te uzyskały ponad 90% poziom segregacji odpadów, natomiast w gminie Prostki, woj. warmińsko-mazurskie zebrano selektywnie poniżej 1% odpadów.

W powiecie tureckim liderem jest Malanów, za co słowa uznania należą się wszystkim mieszkańcom. Brawo!

W pozostałych gminach naszego powiatu wskaźnik segregacji kształtuje się następująco:

Władysławów

56,1

Przykona

55,4

Dobra

53,5

Kawęczyn

50,4

Brudzew

43,3

Turek - gmina

31,2

Tuliszków

16,3

Turek - miasto

15,7

źródło: www.samorzad.pap.pl www.stat.gov.pl

zamieścił: DM


Pozostałe aktualności