Dziś jest poniedziałek, 27.05.2019, imieniny Jana, Juliusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Malanów w zasięgu nowej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Malanów w zasięgu nowej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Malanów w zasięgu nowej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

W 2016 roku Radni Gminy Malanów podjęli decyzję o przekazaniu Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Wielkopolskiego dofinansowania do budowy bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR). Powstać miało ono na terenie Lotniska Michałków w Ostrowie Wielkopolskim.

Pisaliśmy o tym:http://ro.malanow.pl/aktualnosci/radni-za-budowa-bazy-lotniczego-pogotowia-ratunkowego

Nasza gminy była jednym z 94 samorządów które podjęły się finansowania tej inwestycji. Po ponad 2 latach decyzja zmaterializowała się. W miniony piątek na lotnisku w Michałkowie rozpoczęła działalność baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Bazę o wartości 7,9 mln zł w 2/3 sfinansował Urząd Marszałkowski a w 1/3 gminy i powiaty. Poszczególne samorządy przekazywały dotacje proporcjonalnie do liczby mieszkańców. W nowopowstałej bazie LPR w Michałkowie stacjonuje najnowszy śmigłowiec Eurocopter EC 135 P3, który osiąga prędkość przelotową ponad 200 km/h. Dzięki temu śmigłowiec z ratownikami może tu dotrzeć w ciągu nawet kilkunastu minut.

ŁN


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności