Dziś jest sobota, 23.02.2019, imieniny Damiana, Romany
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Malanów w czołówce Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów

Malanów w czołówce Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów

Malanów w czołówce Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów

Związek Powiatów Polskich ogłosił wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2017. W kategorii gmin wiejskich na 11 miejscu znalazła się Gmina Malanów. Ranking prowadzony jest od 2003 r. w podziale na sześć kategorii jednostek samorządu terytorialnego tj. powiaty do 60 tys. mieszkańców, powiaty od 60 do 120 tys. mieszkańców, powiaty powyżej 120 tys. mieszkańców, miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko wiejskie, oraz gminy wiejskie.

Samorządy sklasyfikowane w Rankingu są oceniane przez ekspertów ZPP według wielu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu grupach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego; rozwój społeczeństwa obywatelskiego; umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa; działania promocyjne.

Kolejność w Rankingu uzależniona jest od wyników osiąganych przez samorząd oraz zrealizowanych projektów.

Źródło: www.zpp.pl

DM


Pozostałe aktualności