Dziś jest poniedziałek, 21.01.2019, imieniny Agnieszki, Jarosławy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Konkurs - "Fundusz Sołecki - najlepsza inicjatywa"

Konkurs - "Fundusz Sołecki - najlepsza inicjatywa"

Konkurs - "Fundusz Sołecki - najlepsza inicjatywa"

Po raz szósty sołectwa i ich liderzy mogą wziąć udział w konkursie organizowanym przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Konkurs „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa” jest doskonałą okazją do tego, aby pochwalić się tym co udało się zrobić ze środków funduszu sołeckiego. Celem konkursu jest pokazanie mieszkańcom jak wiele zależy od nich samych i ile mogą osiągnąć współpracując.

Konkurs jest skierowany do wszystkich sołectw z terenu województwa wielkopolskiego, które w okresie 2010-2017 zrealizowały przedsięwzięcia w ramach funduszu sołeckiego. Do konkursu można zgłosić również zadania, w których środki finansowe z funduszu sołeckiego posłużyły jako wkład własny w wysokości minimum 40% wartości projektu. Wyłączeniu z konkursu podlegają tylko projekty, które zostały już nagrodzone w poprzednich edycjach konkursu.

Konkurs ma na celu, nie tylko promocję najciekawszych przedsięwzięć zrealizowanych na rzecz społeczeństwa lokalnego, ale również pokazanie i nagrodzenie społecznych liderów. W ramach konkursu wydzielono dwie kategorie:

  1. Najciekawszy projekt sfinansowany ze środków funduszu sołeckiego,
  2. Najaktywniejszy mieszkaniec wsi.

Podstawowym warunkiem jest złożenie prawidłowo wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z wymaganymi załącznikami do siedziby Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów w terminie do 30 maja 2018 roku. Zgłoszeń można dokonywać również drogą pocztową - decyduje data stempla pocztowego. Zgłoszenia do konkursu może dokonać sołtys lub członek rady sołeckiej.

Warto pamiętać, że zgłoszenie powinno zawierać formularz zgłoszeniowy w wersji papierowej i elektronicznej (płyta CD lub DVD) wraz z załącznikami i zdjęciami. Dołączone fotografie powinny być wykonane w rozdzielczości 2000 x 2800 pikseli, w formacie JPG. Formularz zgłoszenia powinien być utworzony w edytorze tekstowym MS Word, nie ma natomiast konkretnych wytycznych co do formatu załączników. Formularz zgłoszeniowy składa się z dwóch części. Pierwsza część dotyczy opisu zgłaszanego projektu. Druga część to zgłoszenie osoby najbardziej zaangażowanej w realizację zadania. Zgłoszenie lidera jest warunkiem koniecznym do udziału sołectwa w konkursie.

Wszystkie niezbędne informacje mogą Państwo znaleźć w Regulaminie Konkursu.

Zachęcamy do udziału, bo zawsze warto pochwalić się tym co jest najbliżej nas. Każde sołectwo powinno promować działania, które realizuje w wyniku oddolnej inicjatywy. Pamiętajmy, iż dobry pomysł i społeczne zaangażowanie to gwarancja sukcesu każdego sołectwa.

Źródło:www.kss.org.pl

MarK


Pozostałe aktualności