Dziś jest piątek, 26.04.2019, imieniny Marzeny, Klaudiusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Jak postępować z uszkodzonymi drzewami

Jak postępować z uszkodzonymi drzewami

Jak postępować z uszkodzonymi drzewami

W ciągu ostatnich dni silne wiatry nie oszczędzają naszej gminy uszkadzając drzewa. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami nie można samowolnie usunąć złamanego bądź przewróconego drzewa.

Widząc drzewo, które w wyniku sił natury zostało złamane bądź przewrócone i zagraża bezpieczeństwu należy niezwłocznie powiadomić o tym odpowiednie służby: straż pożarną, zarządcę drogi, gminne bądź powiatowe służby oczyszczania. Pamiętajmy o podaniu dokładnej lokalizacji. Służby te zlikwidują zagrożenie oraz wykonają stosowną dokumentację, która zostanie przekazana do właściwego urzędu.

Jeżeli natomiast wiatr uszkodził drzewo na naszej posesji i nie zagraża ono bezpośrednio zdrowiu bądź życiu, chcąc je uprzątnąć właściciel nieruchomości jest zobowiązany do dokonania zgłoszenia takiego przypadku w urzędzie gminy. Po dokonaniu oględzin przez urzędnika, sporządzeniu dokumentacji fotograficznej i stosownego protokołu można usunąć tzw. wiatrołom. Zeszłoroczne huragany Grzegorz i Ksawery przetestowały działanie naszego urzędu w tej materii. Urzędnicy na bieżąco umawiali się z właścicielami nieruchomości i zjawiali się na oględziny tego samego bądź następnego dnia.

Wyjątkiem od powyższego są drzewa owocowe, które nie wymagają zgłoszenia jeżeli nie rosną w pasie drogowym.

Jeżeli uszkodzone drzewa znajdują się w lesie, wtedy zgłoszenia dokonuje się u miejscowego leśniczego.

 

ŁN


Pozostałe aktualności