Dziś jest piątek, 27.04.2018, imieniny Teofila, Zyty
6° / 1018 hPa
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Gmina Malanów zwycięża w konkursie „Bez gotówki co do złotówki”

Gmina Malanów zwycięża w konkursie „Bez gotówki co do złotówki”

Gmina Malanów zwycięża w konkursie „Bez gotówki co do złotówki”

Miło nam poinformować, że Gmina Malanów zajęła I miejsce w konkursie organizowanym przez Krajową Izbę Rozliczeniową we współpracy z Ministerstwem Rozwoju „Bez gotówki, co do złotówki”.

Konkurs trwał do 1 grudnia 2016 r do 28 lutego 2017 r. Udział naszej gminy był możliwy dzięki uczestnictwu w pilotażowym projekcie wdrażania płatności bezgotówkowych w jednostkach administracji publicznej.

Kryterium, które zdecydowało o sukcesie naszej jednostki był udział liczby transakcji bezgotówkowych dokonanych w UG przy użyciu terminala POS do łącznej liczby płatności (gotówkowych i bezgotówkowych) dokonywanych fizycznie w kasie urzędu.

W przypadku naszej gminy procentowy udział płatności bezgotówkowy wyniósł: w grudniu 18,75%, w styczniu 9,84 a w lutym 16,67%. średnia w tym okresie wyniosła 15.08%.

Za zwycięstwo w konkursie Gmina otrzyma laptop multimedialny 2 w 1.

Przypomnijmy że możliwość płacenia kartą w naszym urzędzie została wprowadzona we wrześniu 2016 r. Tym samy odwiedzając urząd nie trzeba już zabierać ze sobą gotówki lub przynosić potwierdzeń przelewu.

Ze względu na duże zainteresowanie płatnościami bezgotówkowymi jeszcze przed świętami planujemy umożliwić płacenie w urzędzie także systemem BLIK.

DM


Pozostałe aktualności