Dziś jest wtorek, 18.09.2018, imieniny Stefanii, Irmy
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Gmina Malanów zakupiła nowy samochód dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych…

Gmina Malanów zakupiła nowy samochód dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych…

Gmina Malanów zakupiła nowy samochód dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych…

 

Nowy pojazd posłuży do przewozu podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Miłaczewie.  Zakup samochodu był możliwy dzięki realizacji projektu „ Zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych” w ramach obszaru D „Programu wyrównywania różnic między regionami III” współfinasowanego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Turku. Wartość projektu  to 193 110,00 zł złotych, w tym 84.950,00 złotych stanowi dofinasowanie z PFRON. Nowy FORD TRANSIT zastąpił wysłużonego już Volkswagena (zakupionego również w ramach PFRON w 2005 r.). Pojazd jest konstrukcyjnie przystosowany do przewozu na miejscach siedzących 18 osób łącznie z kierowcą lub 14 osób łącznie z kierowcą na miejscach siedzących i 1 osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim (po zdemontowaniu foteli w tylnej części pojazdu i umocowaniu wózka inwalidzkiego do specjalnych szyn).

Samochód przekazano do Środowiskowego Domu Samopomocy w Miłaczewie w celu zwiększenia dostępu osób niepełnosprawnych do zajęć, umożliwienie wyjścia z domu i tym samym rozwoju kontaktów interpersonalnych, a przede wszystkim zmniejszenie barier transportowych, które napotykają osoby niepełnosprawne.

K.P.


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności