Dziś jest środa, 16.10.2019, imieniny Gawła, Florentyny
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Gmina Malanów pozyskała ponad pół miliona złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Gmina Malanów pozyskała ponad pół miliona złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Gmina Malanów pozyskała ponad pół miliona złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

W poniedziałek 15 kwietnia br. w Urzędzie Gminy w Malanowie Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego – Krzysztof Grabowski oraz Wójt Gminy Malanów – Ireneusz Augustyniak podpisali trzy umowy na łączną kwotę 552.833,00 zł. Dzięki finansowemu wsparciu zostaną zrealizowane trzy przedsięwzięcia w tym dwa o charakterze inwestycyjnym.

Pierwsza z umów dotyczy przyznania pomocy dla operacji typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich, objętego PROW na lata 2014-2020” w kwocie 388.833,00 zł. W ramach ww. zadania realizowana będzie inwestycja pn: „Budowa świetlicy wiejskiej w Celestynach”. Przy podpisaniu umowy obecni byli przedstawiciele rady sołeckiej sołectwa Celestyny wraz z Sołtysem Andrzejem Tomsem. Jak podkreślił sołtys Celestyn, to wyjątkowy dzień dla sołectwa, bowiem urzeczywistniają się marzenia i wieloletnie starania mieszkańców.

W ramach kolejnej umowy Urząd Marszałkowski wesprze kwotą 144.000,00 zł zadanie z zakresu Budowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych w 2019 r. Malanowski samorząd ww. kwotę przeznaczy na przebudowę 990 m drogi w miejscowości Feliksów.

Ostatnia z umów opiewająca na kwotę 20.000,00 zł pozwoli sfinansować zakup 57 sadzonek drzew miododajnych. Gmina Malanów jako jedyna z terenu powiatu tureckiego otrzymała środki finansowe na ww. cel. Nowe drzewka pojawią przy ul. Parkowej.

 

DM


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności