Dziś jest sobota, 25.01.2020, imieniny Tatiany, Miłosza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Gmina Malanów nagrodzona za działania proekologiczne

Gmina Malanów nagrodzona za działania proekologiczne

Gmina Malanów nagrodzona za działania proekologiczne

6 listopada br. w Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca XX edycję konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego pn: Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego.

Zgłoszona przez Gminę Malanów akcja „Oddychaj i Pyłu nie wdychaj” zyskała uznanie w oczach kapituły konkursu, czego efektem było przyznanie nagrody finansowej (z budżetu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu) w wysokości 5.000 zł.

Przypomnijmy, w 2018 r. Urząd Gminy w Malanowie wraz z całą społecznością przedszkolną i szkolną z terenu Gminy Malanów realizował projekt ekologiczny pn. Akcja „Oddychaj i pyłu nie wdychaj”, który zwrócił uwagę mieszkańców na konieczność dbania o czyste powietrze, zwłaszcza w sezonie grzewczym. Dzieci i uczniowie chętnie angażowali się we wszystkie projektowe działania. Dzięki ich pracy i wytrwałości powstały piękne prace twórcze, plakaty, produkty ekologiczne, filmiki krótkometrażowe, teledyski i prezentacje multimedialne. http://rrss.malanow.pl/aktualnosci/to-i-owo-o-srodowisku-spotkanie-podsumowujace-projekt-pn-akcja-oddychaj-i-pylu-nie-wdychaj

Zgodnie z regulaminem do konkursu mogły przystąpić gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie i powiaty, podległe im instytucje lub organizacje i podmioty gospodarcze zarejestrowane na terenie województwa wielkopolskiego, w zakresie działań proekologicznych i prokulturowych. Ponadto, gminy miejskie (w tym miasta na prawach powiatu) i organizacje pożytku publicznego mogły składać projekty dotyczące lokalnego oddziaływania w zakresie działalności proekologicznej zmierzającej do poprawy jakości powietrza i sposobu gospodarowania odpadami. Jedna jednostka (instytucja) mogła zgłosić wyłącznie jeden projekt. W bieżącym roku do Konkursu zgłoszonych zostało 166 projektów.

Nagrodę w konkursie otrzymali również druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Malanowie. Jury konkursu doceniło zorganizowaną w listopadzie 2018 r. rekonstrukcję historyczną „Malanów okiem historii”

Warto dodać, że to druga nagroda dla Gminy Malanów w tym konkursie. W ubiegłym roku malanowski samorząd został nagrodzony za akcję „100 Bartusiów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”. Dzięki przyznanej nagrodzie została zamontowana samoobsługowa stacja naprawy rowerów, która stanęła przy Hali Sportowej w Malanowie.

DM


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności