Dziś jest sobota, 25.01.2020, imieniny Tatiany, Miłosza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » „Gmina Malanów – bezpieczniej na drodze” - Akcja „Słyszałeś? Reaguj, pamiętaj!

„Gmina Malanów – bezpieczniej na drodze” - Akcja „Słyszałeś? Reaguj, pamiętaj!

„Gmina Malanów – bezpieczniej na drodze” - Akcja „Słyszałeś? Reaguj, pamiętaj!

24 października 2019 r. w Szkole Podstawowej w Malanowie przeprowadzono akcję pn. „Słyszałeś? Reaguj, pamiętaj! w ramach projektu „Gmina Malanów – bezpieczniej na drodze”.

Akcja dedykowana była młodszym uczestnikom ruchu drogowego, a mianowicie dzieciom i młodzieży szkoły podstawowej. Pracownicy Urzędu Gminy w Malanowie, Druhowie OSP w Malanowie oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Turku przedstawili informację na temat potencjalnych zagrożeń na drodze, omówili ich przyczyny, skutki oraz poinformowali odbiorców jak im zapobiegać. W trakcie spotkania przeprowadzono pokaz akcji ratowniczej (pokaz resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach oraz wyciąganie poszkodowanego z wraku samochodu z wykorzystaniem sprzętu hydraulicznego), wyświetlono filmy edukacyjne na temat bezpieczeństwa na drodze oraz rozpropagowano ulotki i odblaski. Największych emocji wśród odbiorców akcji dostarczył film z nadużywaniem smartfonów oraz pokaz akcji ratowniczej z wydobyciem poszkodowanych z samochodu.

Mamy nadzieje, że żywe zainteresowanie uczestników spotkania przełoży się na ich właściwe zachowanie na drodze w przyszłości, co w efekcie poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w naszej gminie.

W imieniu organizatorów akcji serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzenie powyższego przedsięwzięcia: druhom OSP w Malanowie, policjantom z KPP w Turku, dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej w Malanowie.

 

Wójt Gminy Malanów serdecznie zaprasza wszystkich pełnoletnich mieszkańców Gminy Malanów na podobne spotkanie, 7 listopada 2019 roku o godzinie 17.00 do Świetlicy Wiejskiej w Malanowie.

 KP


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności