Dziś jest sobota, 25.01.2020, imieniny Tatiany, Miłosza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » „Gmina Malanów – bezpieczniej na drodze”

„Gmina Malanów – bezpieczniej na drodze”

„Gmina Malanów – bezpieczniej na drodze”

Polskie drogi należą do jednych z najniebezpieczniejszych w Europie. Tak wynika z corocznego raportu Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu (ETSC). Do niebezpiecznych dróg należy również droga DW 470, przebiegająca przez Gminę Malanów. Wzrastająca liczba poważnych wypadków na tej drodze i troska o bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Malanów była powodem realizacji przez Wójta Gminy Malanów w okresie wrzesień 2019 – grudzień 2019 projektu pn. „Gmina Malanów – bezpieczniej na drodze”. Projekt został wyłoniony w drodze konkursu w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”. Wartość przedsięwzięcia wyniosła 15 781,00 zł, w tym wysokość dofinansowania jakie otrzymała Gmina Malanów 12 488,00 zł, przy wkładzie własnym 3 293,00 zł.

W ramach projektu zrealizowano akcje mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach publicznych na terenie Gminy Malanów.

            Akcję „Widziałeś? Reaguj, pamiętaj!” przeprowadzano poprzez rozmieszczenie przy drogach mobilnych bilbordów informacyjno – ostrzegawczych o tematyce dotyczącej zapobiegania niebezpiecznym zdarzeniom na drodze. W okresie październik – listopad 2019 r. umieszczono bilbordy przy drodze DW 470 (na terenie Gminnej Oczyszczalni Ścieków w Malanowie oraz przy Świetlicy Wielskiej w Malanowie), drogach powiatowych w miejscowości Miłaczew i Kotwasice.

Kolejna akcja „Słyszałeś? Reaguj, pamiętaj! to 2 spotkania informacyjne dot. przyczyn, skutków wypadków drogowych oraz informacji jak im zapobiegać.

Pierwsze spotkanie dedykowane młodszym uczestnikom ruchu drogowego, a mianowicie dzieciom i młodzieży Szkoły Podstawowej w Malanowie odbyło się 24 października 2019 r. Druhowie OSP oraz ratownicy medyczni i przedstawiciele policji zaprezentowali potencjalne zagrożenia na drodze. W trakcie spotkania przeprowadzono pokazy akcji ratowniczej oraz rozpropagowano ulotki informacyjne i odblaski.

Drugie spotkanie w podobnej formie dedykowane było pełnoletnim mieszkańcom Gminy Malanów. Spotkanie odbyło się w Świetlicy Wiejskiej w Malanowie 07 listopada 2019 r. Wartością dodaną tego spotkania był instruktaż szkoleniowy z ratownictwa medycznego. Uczestnicy mogli sami przeprowadzić resuscytację.

Mamy nadzieje, że przeprowadzane akcje przyniosą zamierzony skutek, a mianowicie wyeliminują niebezpieczne zachowania na drodze i w efekcie poprawią bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w naszej gminie.

            KP.


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności