Dziś jest sobota, 21.07.2018, imieniny Daniela, Dalidy
6° / 1018 hPa
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Gaz i ropa w Malanowie?

Gaz i ropa w Malanowie?

Gaz i ropa w Malanowie?

Spółka PGNiG otrzymała z Ministerstwa Środowiska koncesję na poszukiwanie i rozpoznawanie złóż ropy naftowej i gazu ziemnego. Koncesja została udzielona na 10 lat, faza poszukiwania i rozpoznania potrwa 5 lat. W ramach tego etapu zostanie wykonana analiza i interpretacja archiwalnych danych geologicznych oraz przeprowadzone zostaną roboty sejsmiczne 2D, a także ewentualny odwiert. Poza naszą gminą poszukiwania obejmą także gminy: Słupca, Lądek, Rzgów, Grodziec, Stare Miasto, Krzymów, Władysławów, Turek, Kawęczyn, Brudzew, Mycielin, Ceków, Blizanów, Zagórów, Rychwał, Golinę, Tuliszków, Stawiszyn. Łączny obszar poszukiwań to ponad 876 km2, z czego ponad 11,1% (97,31 km2) obejmuje tereny Gminy Malanów.

Część mieszkańców pamięta, że w latach 90-tych firma Texaco poszukiwała już na terenie naszej gminy złóż. Niestety wykonany wtedy w Kotwasicach odwiert nie przyniósł oczekiwanego rezultatu.

Obecnie PGNiG prowadzi zintensyfikowane prace poszukiwawcze na terenie Wielkopolski. Pierwsze efekty tych prac już są.  Złoża gazu odkryto na terenie gminy Rokietnica oraz w okolicy Środy Wielkopolskiej. Być może kolejne odkrycie będzie u nas

DM


Pozostałe aktualności