Dziś jest sobota, 23.02.2019, imieniny Damiana, Romany
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » Fundusz Sołecki 2017 – podsumowanie

Fundusz Sołecki 2017 – podsumowanie

Fundusz Sołecki 2017 – podsumowanie

Fundusz sołecki w Gminie Malanów realizowany jest już od 2010 roku. Podobnie jak we wcześniejszych latach, dzięki zaangażowaniu i współpracy wielu osób zostało realizowanych wiele zadań i przedsięwzięć, które przyczyniły się do poprawy warunków życia mieszkańców. Przez cały miniony rok sukcesywnie realizowane były przedsięwzięcia, o które wnioskowały sołectwa w ramach funduszu sołeckiego.

 

Przedsięwzięcia wykonane w 2017 roku w ramach funduszu soleckiego

Sołectwo Bibianna

W ramach zadania „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie Sołectwa” – Gmina Malanów wykonała dokumentację budowy drogi. Nowoprojektowana droga będzie miała nawierzchnię asfaltową i powstanie na odcinku od posesji nr 57 w kierunku posesji 66.

Ponadto w sołectwie dokonano zakupu wyposażenia świetlicy wiejskiej. Zakupiono m. in. gabloty, piecyki do pieczenia i naczynia kuchenne. Wykonano prace modernizacyjne przy świetlicy. Wokół budynku powstała opaska z kostki brukowej, zamontowano rynnę i obłożono kominy cegłą klinkierową.

Łączne wydatki z funduszu sołeckiego wyniosły: 13.398,60zł

Sołectwo Celestyny

Dzięki zrealizowaniu przedsięwzięcia „Dbanie o wygląd i estetykę Sołectwa” wyremontowane zostały dwie przydrożne kapliczki. Ze środków funduszu wykonano również dokumentacje projektowo-kosztorysową wykonania oświetlenia drogowego. Projekt zakłada budowę oświetlenia drogowego w na odcinku 1297m oraz ustawionych zostanie tam 25 ledowych lamp. Linia powstanie przy drodze gminnej począwszy od skrzyżowania z drogą wojewódzką do tartaku.

Łączne wydatki z funduszu sołeckiego wyniosły: 9.725,00zł

 Sołectwo Czachulec Stary

Sołectwo wydatkowało środki z funduszu na wykonanie przedsięwzięcia pod nazwą „Poprawa infrastruktury kulturalnej w Sołectwie” w ramach, którego wykonano termomodernizację dwóch ścian świetlicy (ponad 143m2 ). Zamontowano nową balustradę. Zakupiono również materiały niezbędne do wykonania nowej instalacji elektrycznej. Ponadto w sołectwie zorganizowana została impreza integracyjna dla wszystkich mieszkańców.

Łączne wydatki z funduszu sołeckiego wyniosły: 14.690,56 zł

 Sołectwo Dziadowice

Ze środków funduszu wykonano podbitkę dachu świetlicy wiejskiej z blachy ocynkowanej. W ramach posiadanych środków wykonano również utwardzenie placu przed świetlicą. Utwardzono kostką brukową powierzchnię 255m2. Z funduszu na ternie sołectwa zorganizowano imprezę integracyjną oraz wykonano odwodnienie terenu przy Szkole Podstawowej w Dziadowicach.

Łączne wydatki z funduszu sołeckiego wyniosły: 23.064,07 z

Sołectwo Dziadowice –Folwark

Dzięki funduszowi sołectwo zakupiło wyposażenie świetlicy i materiały niezbędne do jej utrzymania. Dziadowice-Folwark w ramach swoich środków zakupiło również kosiarkę spalinową do trawy oraz potrzebne materiały do zagospodarowania terenu wokół świetlicy. Wykonano także dokumentację projektowo-kosztorysową na przebudowę istniejącej linii energetycznej. Projekt zakłada montaż dodatkowego przewodu i 7 nowych lamp oświetleniowych. W minionym roku zamontowano lampę, która oświetla plac przy świetlicy, co z pewnością poprawia bezpieczeństwo oraz umożliwia korzystanie z placu również po zmroku. Ponadto dzięki środkom funduszu mieszkańcy mieli możliwość zintegrować się podczas imprezy oraz uczestniczyć w przestawieniu w teatrze w Łodzi.

Łączne wydatki z funduszu sołeckiego wyniosły: 14.076,75 zł

 

Sołectwo Feliksów

W ramach zadania „Poprawa bezpieczeństwa przeciwpożarowego” sołectwo zakupiło na potrzeby strażaków m.in.: buty specjalistyczne, nóż ratowniczy oraz materiały na potrzeby pojazdu bojowego. Ponadto na ternie sołectwa zostało zamontowane 15 dwustronnych tabliczek kierunkowych. Znaki wraz z oznaczeniem miejscowości i nr posesji zdecydowanie ułatwią wszystkim odnalezienie i dojazd do konkretnej nieruchomości. Ponadto wykonano remont elewacji zewnętrznej oraz odnowiono i pomalowano ściany w kuchni w świetlicy wiejskiej. Zewnętrzne prace remontowe polegały na położeniu styropianu o grubości 8 cm, tynku mineralnego oraz pomalowanie elewacji farbą silikonową. Łącznie wyremontowano elewację o powierzchni 180 m2.

Łączne wydatki z funduszu sołeckiego wyniosły: 21.025,35 zł

Sołectwo Grąbków

Sołectwo przeznaczyło środki na zakup opału do świetlicy oraz wykonanie remontu pomieszczenia na parterze. W ramach prac remontowych wygipsowano ściany, położono gemalit i zamontowano nowe oświetlenie. Kolejnym zrealizowanym zadaniem był zakup sprzętu bojowego dla jednostki OSP Grąbków. Dzięki środkom z funduszu strażacy mają 8 nowych hełmów. Ponadto na terenie sołectwa wykonano dokumentację projektowo – kosztorysową budowy oświetlenia drogowego. W ramach tej inwestycji zaprojektowano linię oświetlenia o długości 1187 m oraz montaż 16 lamp wraz z oprawami LED. Zaprojektowany odcinek w przyszłości zostanie wybudowany na odcinku od posesji nr 114 do 119. Kolejnym zadaniem realizowanym ze środków funduszu było sporządzenie dokumentacji na budowę 300 m chodnika, który połączy tzw. Grąbków I ze świetlicą.

Łączne wydatki z funduszu sołeckiego wyniosły: 29.006,25 zł

 Sołectwo Kotwasice

Dzięki realizacji zadań z funduszu zakupiono materiały potrzebne do zagospodarowania terenu wokół świetlicy oraz zorganizowano imprezę dla mieszkańców sołectwa. Podczas imprezy mieszkańcy mieli możliwość wysłuchania koncertu muzycznego „Jesienna zaduma”, oraz uczestniczyć w warsztatach plastyczno - technicznych, w trakcie których tworzyli różnorodne odlewy gipsowe.

Następnym elementem realizowanym w sołectwie była rozbudowa oświetlenia. W ramach tej inwestycji wykonano linię kablową o długości 412 m oraz zamontowano dwie nowe lampy. Ponadto wykonano dwie dokumentacje na budowę oświetlenia drogowego. Projektuje się, że na Brodach powstanie łącznie prawie 800 m linii i zamontowanych zostanie łącznie 16 latarni.

Łączne wydatki z funduszu sołeckiego wyniosły: 34.674,50 zł

Sołectwo Malanów

Sołectwo wydatkowało środki z funduszu na wykonanie przedsięwzięcia pod nazwą „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie Sołectwa”. W ramach zadania wykonano rozbudowę oświetlenia na ulicy Spółdzielców, remont chodnika ulicy Parkowej oraz zamontowano 20 tablic zawierających oznaczenie nazw ulic.

W ramach inwestycji budowy oświetlenia ulicznego wykonano linię kablową o długości 670 m i zamontowano 7 latarni, które z pewnością poprawią bezpieczeństwo na tym odcinku. Natomiast w ramach prac na ulicy Parkowej wybudowano 100 mb chodnika i utwardzenie kostką brukową wjazdów na posesje mieszkańców. Z posiadanych środków zakupiono materiały potrzebne do organizacji imprez kulturalnych i sportowych.

Łączne wydatki z funduszu sołeckiego wyniosły: 34.827,14 zł

Sołectwo Miłaczew

Ze środków funduszu wspólnie z sołectwem Miłaczew Kolonia wykonano remont w świetlicy wiejskiej. Prace remontowe obejmowały w szczególności: montaż instalacji hydraulicznej, montaż oświetlenia i wentylatora ściennego, przygotowanie i pomalowanie ścian wewnętrznych. Ponadto przygotowano i pomalowano ściany i sufity w pomieszczeniach gospodarczych. Natomiast z pozostałych środków sołectwa zakupiono materiały niezbędne do jej utrzymania. Zapłacono za zużytą energie elektryczną. Sołectwo wspólnie z Miłaczewem Kolonia i Miłaczewkiem w dniu 2 lipca minionego roku zorganizowało imprezę integracyjna dla mieszkańców tych sołectw.

Łączne wydatki z funduszu sołeckiego wyniosły:14.846,48 zł

Sołectwo Miłaczew Kolonia

W ramach zadania „Poprawa infrastruktury kulturalnej” sołectwo przeznaczyło środki na remont świetlicy w Miłaczewie. Dzięki zrealizowaniu przedsięwzięcia „Dbanie o wygląd i estetykę Sołectwa” wyremontowane została przydrożna kapliczkę. Na terenie sołectwa w odbyła się impreza integracyjna dla mieszkańców.

Łączne wydatki z funduszu sołeckiego wyniosły: 10.769,84 zł

 Sołectwo Miłaczewek

Ze środków funduszu zakupiono zestawy ogrodowe (cztery stoły i osiem drewnianych ławek), stojak na rowery oraz zamontowano tablicę z regulaminem korzystania z placu zabaw. Z pozostałych środków dla sołectwa zakupiono namiot o wymiarach 6m x3m. Ponadto zakupiono 3 składy żwiru w celu wyrównania dróg gminnych. Ze środków funduszu wykonano dwie dokumentacje projektowo – kosztorysowe na rozbudowę oświetlenia drogowego. W ramach inwestycji zamontowano dwie lampy na słupach przy drodze gminnej w kierunku placu zabaw. Jedna zawieszona jest na wysokości posesji Nr 24, a druga przy placu gminnym. W ramach drugiej dokumentacji zaprojektowana została przebudowa linii kablowej i montaż 3 opraw oświetleniowych na wysokości posesji nr 35. Zorganizowano też imprezę integracyjną dla mieszkańców sołectwa. Podczas spotkania dzieci mogły bezpłatnie korzystać z dmuchanego placu zabaw. Natomiast profesjonalny animator dołożył wszelkich starań, aby to niedzielne popołudnie było pełne atrakcji i ciekawych zabaw.

 Łączne wydatki z funduszu sołeckiego wyniosły: 14.775,51 zł

Sołectwo Poroże

Ze środków funduszu zakupiono witrynę chłodniczą i środki czystości potrzebne do utrzymania świetlicy, a teren wokół świetlicy został ogrodzony z siatką ocynkowaną. W ramach tego zadania powstało 90 m ogrodzenia z paneli z siatki ocynkowanej o wysokości 123 cm wraz z brama i furtką. Ponadto spód ogrodzenia został zabezpieczony płytami płotu betonowego. Zakupiono 8 składów żwiru oraz wykonano wyrównanie dróg gminnych. Kolejnym zrealizowanym zadaniem był zakup sprzętu bojowego. Dzięki środkom z funduszu zakupiono kurtynę wodną, która będzie służyła do zabezpieczenia miejsca pożaru, aby ogień nie rozprzestrzeniał się dalej.

Łączne wydatki z funduszu sołeckiego wyniosły: 15.506,60 zł

Sołectwo Rachowa

W ramach zadania „Dbanie o wygląd i estetykę Sołectwa” zakupiono i położono kostkę brukowa przed świetlicą wiejską. Kolejnym elementem sfinansowanym ze środków funduszu był zakup wyposażenia m. in. talerzy, pater, waz, sztućców i tac. Ponadto zakupiono węgiel, gaz i rolety. Na terenie sołectwa odbyła się impreza integracyjna da mieszkańców.

Łączne wydatki z funduszu sołeckiego wyniosły: 11.150,32 zł

Sołectwo Skarżyn – Kolonia

Sołectwo wydatkowało środki z funduszu na utwardzenie żwirem dróg gminnych oraz na zakup 3 tabliczek dwustronnych, które ułatwia odnalezienie i dojazd do poszczególnych posesji. Dzięki środkom sołeckim wykonano dokumentację techniczną budowy drogi gminnej. Projekt zakłada wykonanie nawierzchni asfaltowej na odcinku 390 m od posesji nr 28 w kierunku posesji nr 32.

Łączne wydatki z funduszu sołeckiego wyniosły: 9.601,68 zł

Sołectwo Targówka

Środki z funduszu wydatkowane zostały m. in. na projekt budowy oświetlenia drogowego. W ramach tego zadania zaprojektowano budowę linii kablowej przy drodze powiatowej od skrzyżowania przy świetlicy wiejskiej, w kierunku posesji nr 59. Na tym odcinku w przyszłości zamontowanych zostanie 9 latarni.

Ponadto do świetlicy wiejskiej zakupiono materiały budowlane tj.: cement, piasek, kostkę brukową i krawężniki betonowe, które zostały wykorzystane do wykonania w remoncie świetlicy. Zakupiono szafę chłodzącą o pojemności 400 l oraz zamontowano drzwi przesuwane. Zorganizowano również imprezę integracyjna dla mieszkańców sołectwa.

Łączne wydatki z funduszu sołeckiego wyniosły: 17.178,76 zł

Sołectwo Żdżenice

W ramach zadania „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie Sołectwa” wykonano montaż dwóch opraw oświetlenia drogowego przy drodze gminnej, jedną zwieszono na wysokości posesji nr 64, a drugą przy posesji 60. Sporządzono również dokumentację na budowę drogi.

Zorganizowano imprezę integracyjna i zakupiono sztachety oraz cztery ławki i stół. Ponadto w altanie ułożono kostkę brukową.

Łączne wydatki z funduszu sołeckiego wyniosły: 16.723,42 zł

 Podsumowując należy stwierdzić, iż realizacja poszczególnych zadań z funduszu sołeckiego  w poszczególnych sołectwach bez wątpienia przyczyniła się do poprawy warunków życia mieszkańców. Realizowane przedsięwzięcia wpływają pozytywnie na rozwój poszczególnych wsi, na tworzenie infrastruktury rekreacyjnej, a także zaspokojenie potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców naszej Gminy.

MarK

 


Pozostałe aktualności