Dziś jest poniedziałek, 24.09.2018, imieniny Gerarda, Teodora
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Referat Rozwoju i Spraw Społecznych » Aktualności » 20 lat współpracy partnerskiej samorządów Malanowa i Zdzieszowic

20 lat współpracy partnerskiej samorządów Malanowa i Zdzieszowic

20 lat współpracy partnerskiej samorządów Malanowa i Zdzieszowic

 

W tym roku minęło 20 lat od tragicznej w skutkach powodzi tysiąclecia, która w lipcu 1997r. nawiedziła południową i zachodnią Polskę.

 

Tamte wydarzenia stały się zaczątkiem współpracy pomiędzy gminą Malanów i Zdzieszowice.  Okazana wtedy przez malanowską społeczność pomoc, została doceniona przez mieszkańców i władze Zdzieszowic. Te smutne okoliczności dały początek wielkiej przyjaźni, która trwa już dwie dekady.

 

10 września przedstawiciele z terenu naszej gminy (władze samorządowe, przedstawiciele parafii, lokalnych stowarzyszeń oraz strażacy) zostali zaproszeni do Zdzieszowic, w celu upamiętnienia 20 rocznicy powodzi. Burmistrz Zdzieszowic – Sybila Zimerman złożyła na ręce Wójta Gminy Malanów – Sławomira Prentczyńskiego – podziękowania dla całej malanowskiej społeczności, za szczere i bezinteresowne zaangażowanie w czasie powodzi, która nawiedziła gminę w 1997 r.

Delegacja wzięła również udział w dożynkach, które odbyły się w Januszkowicach. Na tamtejszej scenie zaprezentował się nasz lokalny zespół - Tradycja.

DM


Pozostałe aktualności